Jak to powiedział John Locke: I was wrong.Dzisiaj mały slashback w związku z ostatnimi wpisami.

Moje przewidywania co do niesłuszności przewidywań, jakoby AMD miało integrować układ graficznym w CPU, okazały się niesłuszne. W przyszłości możemy się spodziewać AMD Fusion. Pomysł integracji mostka północnego, czyli kontrolera pamięci, z procesorem okazał się strzałem w dziesiątkę. Czy kolejna integracja rdzenia graficznego Radeon przyniesie podobne korzyści? Czy może przekroczona zostanie jakaś granica sensownego skomplikowania układu i będzie miała miejsce zapaść?

Opisywana tydzień temu wyrwa w Viście (bo przecież nie dziurka) została przez Microsoft załatana w najłatwiejszy sposób. I jak p. Asia pisze w swoim blogu -- w najgorszy możliwy. Cześć programów może przestać działać. A jeśli przestanie, to producenci tego softu mogą zrobić własny sterownik, którego jedynym zadaniem będzie pozwolenie na bezpośredni dostęp do dysku. I jak tylko uzyskają podpis na swój sterownik, może on stać się furtką do paging exploit.

I przy okazji, jeszcze wracając do AMD. Bastion Intela, czyli producent komputerów Dell zaczął w tym tygodniu sprzedawać swoje serwery w wersji z... Opteronami. Oczywiście nowymi, 22xx i 82xx. Na razie są tylko dwie pozycje: lowendowy PowerEdge SC1435 i highendowy PowerEdge 6950. Co ciekawe, nie różnią się od intelowych odpowiedników ani wyglądem, ani sposobem oznaczania, ani peryferiami.

Comments


Comments powered by Disqus