Operowcy to fachowcy, jejejeWalka z wiatrakami w wykonaniu polskich fanów Opery jest na tyle śmieszno-żałosna, że aż sprowokowała mnie do napisania maila do Webmastera strony mojego wydziału.

Efekt? Zgodnie z moją propozycją pomarańczowe prostokąty z napisem ,,RSS'' zostały zastąpione pseudooficjalnymi feedikonkami.

Walczcie dalej, chłopaki :P


Archived comments:

smk 2006-02-22 01:33:24

Jestem użytkownikiem Opery i Gentoo.
Fanatycy obu tych produktów są po prostu szkodliwi. Całe szczęście raczej mnie bawią niż denerwują. :-)

zdzichu 2006-02-22 01:34:58

Też się świetnie bawię obserwując fanatyków. A jak już mi się uda coś zrobić wbrew ich krucjatom to zanoszę się szczerym, szatańskim rechotem ;)

Adam Kruszewski 2006-02-22 09:19:38

A ja się zastanawiam po co w ogóle standaryzować te rssowe ikonki? brakuje nam tylu standardów w tym całym webowym bagienku, że jedna ikonka w tą w w tamtą moim zdaniem w ogóle nie robi różnicy (i raczej na pewno bym nie tracił czasu na jakieś tam akcje marketingowe dla ikonek ;-))

Pozdrawiam,
a. (z Opery)

SebaS86 2006-02-22 09:58:55

A co tutaj rozumieć? To chyba raczej taka natura niektórych ludzi. Można używać Gentoo i nie być fanatykiem, można używać w ogóle dziwnych rzeczy i być zupełnie normalnym (bo jakby nie patrzeć fanatyzm jest dla mnie trochę inny?).

Choć przyznam się, że fanatycznie nienawidzę łinDOmSa na kompie mojego taty... ale tylko i wyłącznie na jego kompie...

Azrael Nightwalker 2006-02-22 10:38:43

"po co w ogóle standaryzować te rssowe ikonki?"
A po co nam standardowe rejestracje samochodów? A po co nam standardowe litery w alfabecie? Po co nam standardowy dziesiętny system liczbowy? Jakbym wystawiał faktury w siedemnastkowym to każdy mógłby się domyśleć ile to jest :>

Po to są standardy żeby każdy je jednakowo rozumiał. Jednakowa ikonka każdemu da do zrozumienia że strona posiada feed RSS/Atom/...

zielsko 2006-02-22 16:21:27

@Azrael Nightwalker I oczywiście kompletnie się nie liczy czy to coś mieści się w konwencji strony, czy też będzie straszyć?
BTW. Ludzie nie rozumieją, ponoć RSS, a jak mają zrozumieć co to za ikonka jest? Dajmy na to zmienią sobie skórkę zanim zauważą, że w przeglądarce coś się pojawia pomarańczowego czasem?
Standardy są po to by były pomocne. Teraz będziemy mieli stare inkonki z RSS, napisy RSS, pomarańczowe ikonki z XML, pomrańczowe inkonki z RSS, nadajniki etc.
Już widzę te tabuny grafików głowiące esię jak dopasować to pomarańczowe coś, do swojej strony. Tak musi być pomarańczowe bo standard ma być ponoć.

Comments


Comments powered by Disqus