Zły pelengDzisiaj kolejny krok w prywatnej eksploracji kosmosu. Co prawda z nieprzewidzianymi problemami (SpaceX Launch aborted. 7 minutes ago), ale zawsze duże wydarzenie. Nic więc dziwnego, że transmitowane w mediach na żywo.

Gdy więc w RSSach przy porannej kawie mignęło mi zdanie Zobacz gdzie znaleźć transmisję na żywo - live i streaming w Internecie kliknąłem, żeby zobaczyć. I co? Link prowadzi do jakiego meczu piłki kopanej.

No kurde. Dzieją się naprawdę ważne rzeczy, a w mediach o niecałych dwóch tuzinach facetów pocących się na trawniku. Wciskają wszystkim tematy interesujące może kilka procent społeczeństwa, absolutnie bez wpływu na życie. A rozwój całej ludzkiej cywilizacji wspomniany gdzieś na ostatnich stronach, jeśli w ogóle.

Słusznie zauważa WO, że pomija się rekordowe tempo budowy A2 w zamian marudząc, że na jakieś tam mecze nie będzie otwarta. Who the fuck cares? Nawet jeśli skończą A2 za pół roku, to dalej będzie wzorowym przykładem budowy dróg i dalej będzie służyła społeczeństwu. A polscy “kibice” w większości i tak nie będą z niej korzystać, bo kilkanaście PLN za przejazd nie mieści się w ich budżetach. I nie są w stanie ogarnąć wyzwań pokonywanych przez rocket science.

A może nie powinienem wychowywać się na sci-fi?

Comments


Comments powered by Disqus