Nadchodzi czy już jest?Na studiach miałem nieodparte wrażenie, że wykładowcy mówią tylko o technologiach dawno już umarłych. Słuchaliśmy o sieciach 100VG-AnyLAN, Token Ring, ALOHA, a nikt nawet nie zająknął się o InfiniBand, Myrinet czy Fiber Channel. Czasem przedmiot z „Następnej Generacji” w nazwie mówił o rozwiązaniach dawno zarzuconych.

Zdziwiłem się więc widząc w tym tygodniu tytuł Nadchodzi energooszczędny Ethernet. Nadchodzi? Przecież już 3 lata temu słuchałem prelecji mojego promotora, dr Krzysztofa Nowickiego, dotyczącej właśnie energooszczędnego Ethernetu. Było to w Łodzi, na konferencji SIS 2007. A tu mainstreamowe media dopiero przymierzają się do tematu.

Tak, na WETI są też wykładowcy nadążający, a wręcz wyprzedzający obecny poziom techniki. I nie bojący się zajmować np. WiMAXem.


Archived comments:

Tap 2010-09-19 18:47:39

Element testowej instalacji WiMAX stał u mnie na oknie ;D

Szymon 2010-09-19 18:58:31

nadchodzi. głosowania chyba jeszcze nie było ?

DeHa 2010-09-20 20:48:22

W tym wypadku to chyba akurat wyjątek od reguły. Owszem na przedmiocie z KN (o wdzięcznej nazwie "Sieci Ethernetowe") kazano nam nie mówić o żadnych technologiach "starych". A "stare" to takie wprowadzone przed 2007. Najciekawsze były rozwiązania będące niedawno zgłoszone lub te, które miały stać się standardami w przeciągu kilku najbliższych lat.

Oprócz tego mieliśmy też o Fibre Channel i pamiętam wzmianki o InfiniBandzie (acz samą seminarkę, jeśli miała miejsce przegapiłem).

Dużo też było o sieciach dostępowych opartych na Ethernecie, zarządzaniu w Ethernecie i Ethernecie w telekomunikacyjnych sieciach szkieletowych.

Mam wrażenie, że (niektórzy) ludzie z tej katedry interesują się tym, co wykładają, a co za tym idzie starają się być na czasie.

Comments


Comments powered by Disqus