Foot-shooting stosowanyKilka obserwacji z przestrogą na przyszłość:

  • przed włączeniem w OpenBoot diagnostyki przeczytać w dokumentacji, że wyłącza to kartę graficzną i dalsza interakcja jest możliwa jedynie przez konsolę szeregową;
  • jeśli jednak się włączy, należy wcześniej zaopatrzyć się w kabel szeregowy;
  • przed zdobyciem kabla szeregowego przypomnieć sobie, że się nie ma w laptopie portów szeregowych;
  • jak się nie ma portów szeregowych, to przed wyjazdem ,,w teren'' należy zorganizować port RS-232c wtykany w USB;
  • gdy już znajdzie się jakiś USB/RS, upewnić się w stanie posiadania gender changer1 do połączenia portów męsko-męskich.

Reasumując: włączenie diagnostyki może przysporzyć więcej problemów niż korzyści.

1 - hardware'owy, security researcher specjalizujący(a) się w rootkitach nie wystarczy.


Archived comments:

lordmac 2007-01-16 21:17:22

A ja dodam swoją przestoge :)
Scena pierwsza: Serwerownia, zimno, ciemno i do domu daleko, ok 23:30, koniec okienka serwisowego, trzeba uruchomic wszystkie maszyny.

Jak juz ma sie kabel szeregowy i odpowiednia przejsciowke do podlaczenia sie do portu serial console z laptopa (w moim przypadku win xp) i widzi sie ladnie bootujacy sie serwer przez 30 min (tryb diagnostic wymuszony key switchem ..sic! ;) a pozniej pojawia sie znajome ok i ... nic nie mozna zrobic, nawet #. nie pomaga to nalezy isc do domu bo jest juz za pozno na myslenie i rano bedzie dobrze.

Scena drugo: Ta sama zimna serwerownia, blady swit przed przyjscie uzyszkodnikow do pracy, ze nie wspomne o odleglosci od domu.
W takie to scenografi mozna wpasc na pomysl ze to nie maszyna jest winna a kabelek i znalezc sobie pc'eta z portem szeregowym i bedzie dobrze :) ... i mozna napic sie zasluzonej kawy

Comments


Comments powered by Disqus