Krótki przewodnik zakupu podstawki pod naklejkę w USADawno, dawno temu Wojtek sprezentował mi naklejkę. Ponieważ Takiej naklejki od Takiej osoby nie można przykleić byle gdzie, trochę czasu zajęło mi zdobycie odpowiedniej podstawy. Oto przepis:

 1. Wysyłamy kumpelę siostry do Stanów na wakacje.
 2. Znajdujemy spis wszystkich konfiguracji laptopów danego producenta, co ułatwia podjęcie decyzji, co chcemy kupić. W przypadku Thinkpadów taką rolę spełnia Personal Systems Reference.
 3. Skoro już wiemy co, rozpoczynamy poszukiwania sklepu. Tu pojawia się problem. Ponieważ wszystkie dostępne nam karty kredytowe mają limit zakupu poniżej ceny laptopa i właścicieli niechętnych do zmiany, szukamy sklepu umożliwiającego płatność przelewem. Np. Euclid Computers.
 4. Sobota. Dokonujemy zamówienia w sklepie. Dostajemy adres strony, na której można śledzić przebieg realizacji zamówienia.
 5. Poniedziałek. Po odstaniu 20 minut w kolejce w banku spędzamy drugie tyle przy okienku zlecając przelew. Pomaga wydrukowany mail z potwierdzeniem zamówienia i wszystkimi danymi.
 6. Środa. Kolejnym emailem przychodzi informacja, że przelew doszedł, a laptop został wysłany. Załączony numerek przesyłki w UPS pozwala śledzić na stronie drogę przesyłki. A ma do przejechania kawałek Stanów:
 7. Poniedzialek. UPS na stronie pisze delivered, co potwierdza mail od koleżanki.
 8. Miesiąc później koleżanka wraca do .pl z naszą nową zabawką. Przy pomocy Szarli następuje komisyjne zainstalowanie naklejki.
  [photo]
 9. Pozostaje cieszyć się ze 100% Intel, 100% Free Software supported podstawki pod naklejkę.

Archived comments:

iss 2006-10-04 23:22:34

Ad. 3 Na pewno są limity na zakup online? Wydaję mi się, że tylko na wypłaty gotówkowe.

zdzichu 2006-10-04 23:23:41

W zależności od karty kredytowej, akurat dostępne dla mnie miały max. transakcję poniżej 5kPLN.

iss 2006-10-04 23:31:55

No cóż, wydawało mi się, że to limit na bankomat, a na zakupy limitem są dostępne zasoby na koncie. Jestem niemal pewny, że w umowie jest mowa o "dziennym limicie wypłat gotówkowych" i żadnym innym. Przynajmniej w BZWBK. Niestety nie mam pod ręką umowy i nie mogę sprawdzić.
A zwykłe płaskie karty chyba miały osobny limit na gotówkę i na zakupy.

Comments


Comments powered by Disqus