Pozytywne zaskoczenie AdminemW Gdańsku łączność z Internetem mam dzięki Net-Sat Media, czyli TV kablowej, która postanowiła pójść w stronę triple-play (TV, Internet, Telefon). Sieć ma klasę osiedlówki o dziwnych parametrach -- podobno mam łącze 512kbps ograniczane do połowy ,,przy zbyt intensywnym wykorzystaniu''. W praktyce przez cały dzień jest max. 20 KBps. Plusem jest zdejmowanie ograniczeń po godzinie 23 (kiedy to już śpię, bo na rano do pracy, eh).

Nie ma DHCP, w związku z czym przeprowadzaną właśnie readresację sieci wewnętrznej użytkownicy muszą wykonać ręcznie. Zrobiłem to i okazało się, że serwer pocztowy NSM przestał relayować moje maile.

Mail do Admina okazał się dobrym rozwiązaniem. Na serwerze pocztowym pojawiła się ACL przyjmująca pocztę z moim adresem nadawcy (@irc.pl). Co więcej, Admin sam takie rozwiązanie zaproponował. Przyznam, że było mi bardzo miło, że tak indywidualnie zostałem potraktowany. A może to tylko zderzenie normalnego świata z nawykami z uczelni, gdzie traktowanym się jest jak fragment szarej masy.

Comments


Comments powered by Disqus