Pamiętna data: SDIWłaśnie schowałem do kartonu i odłożyłem na półkę zakurzony, owinięty przewodem terminal HiS firmy Ericsson. Przez ostatnio trzy lata nieprzerwanie zapewniał dostęp mi i moim sąsiadom do Internetu.
Postanowiłem umieścić tu ten wpis, aby zachować dzisiejszy dzień w pamięci. Zostanie mi po nim parędziesiąt metrów kabla koncentrycznego, który stanowił najsłabszy element naszej sieci. Dzisiaj Został usunięty z kilku miszkań, zdjęta została przewieszka za oknem. Na paręnaście albo i więcej lat pamiątką po nim zostanie metrowy kawałek, który scalił się ze ścianą podczas ocieplania tejże.
Dzisiaj przekonałem się, że jestem w stanie przejść ze stałych adresów IP na przydzielane dynamicznie w ciągu paru minut, że dhcpd.conf napisany na podstawie man'a otwartego na kompie 200 km stąd działa od razu. Że czasami kompilacja czegoś tak prostego jak dhcpcd może przysporzyć kilku problemów jeśli nie robi się jej ręcznie a zleca systemowi pakietów.
Przekonałem się też jak ważne jest planowanie - 15 minut poświęconych na przemyślenia i spisanie wszystkich pomysłów na kartce pozwala zmienić większą część konfiguracji interfejsów, bridge'y, NATów i routingu za pierwszym razem bezbłędnie.
Dziś straciłem (na krótko mam nadzieję), moją domenę fordon.pl.eu.org - adresy IP jej obydwu nameserwerów leżą w kartonie, o którym wspomniałem na samym początku. Wraz z domeną zginął kontakt ze zbiorem moich tekstów, które leżą teraz ukryte za adres z serii 172.16.x.x. Przydawały się ludziom - dostawałem maile z pytaniami. Cieszyły się popularnością - dzięki googlom, które stanowiły lwią część refererów w access_logu.
Ech, taka sentymentalna, geekowska notka.


Z innej beczki: moja Kobieta jest chyba uzależniona od Internetu. Poszła dzisiaj na urodziny koleżanki, a ja dostałem SMS'a: <monika> Czesc Sloneczko! U Darii jest net :> Kocham cie i tesknie
Prff. Jest net, co najważniejsze ;-)


Archived comments:

Adam Kruszewski 2004-03-15 19:58:43

Kobieta uzależniona od Internetu? Witaj w moim świecie :-) pochwal się kiedy zacznie pisać demony w C ;-)

Comments


Comments powered by Disqus