Jednoprzewodowe finitoWcześniejsze problemy z onewire najwyraźniej wynikły z mojej nieumiejętności lutowania. Rozwiązaniem była wymiana przejściówki rs232-onewire — działającą sprezentował mi kolega z byłej pracy. Następnie, po kilku jesienno-zimowych wieczorach zanudzania Remigiusza pytaniami, osiągnąłem zadowalający efekt:


Rozkład temperatur w mieszkaniu

Pytonowy matplotlib nie jest jednak dla mnie wystarczająco przejrzysty. Po kilku próbach połączenia obrazków wykresu i planu mieszkania wewnątrz pytona zrezygnowałem i z niesmakiem zrobiłem

os.system("/usr/bin/convert -composite ...

W międzyczasie właściwy Projekt P61107 też poszedł do przodu. Udało mi się zaprojektować przebieg ścieżek i zlutować płytkę. Niestety wciąż brakuje czasu na skalibrowanie jej w warunkach bojowych i oprogramowanie, nie mówiąc już o zrobieniu prezentacji na jakiś TLUG. Za parę tygodni mija rok, jak zainteresowałem się tematem.


Archived comments:

sprae 2013-03-07 22:32:39

Bardzo ładna wizualizacja. Ciekawe czy da się takie gradienty zrobić prosto w SVG na podstawie punktów pomiarowych.

rozie 2013-03-10 08:20:04

RSa masz natywnego czy via USB? Ile termometrów? Ogólnie fajnie by było, jakbyś napisał trochę więcej o technikaliach.

Może po 10 latach w końcu się zbiorę i zrobię. A to nie było kompa 24/7, a to nie było RSa, a to nie było czasu... ;/

zdz 2013-03-10 09:00:40

Rozie w poprzednim wpisie, zalinkowanym w pierwszym zdaniu, napisałem wprowadzenie. 7 termometrów, RS na USB (PL 2303), wykorzystałem okablowanie strukturalne w domu.
Temat z jednej strony ograny na maksa (milion stron o tym jest), z drugiej strony może warto dorzucić trochę więcej ilustracji o opisów. Podejrzewam, że w tym roku go jeszcze opiszę :)

lemiel 2013-03-11 13:16:13

A jaką przejściówkę dostałeś?
Może zamiast Prolifica FTDI?

Comments


Comments powered by Disqus