Wyspa na nowoMuzyką, którą z okazji Steru Na Bydgoszcz grał zespół Ptaky przypomniała mi, że możnaby odwiedzić Wyspę Młyńską. Takie wspomnienie dni licealnych.

Ale się tam zmieniło! Rewitalizacja postępuje. Nie ma już pilnującego wstępu na wyspę budynku zaraz przy wejściu. Znajdujące się obok spichlerze zostały odremontowane. Wycięto niektóre drzewa i krzaki jakby rzadsze.

Największym zaskoczeniem była dla mnie dwumetrowej szerokości... strumyk płynący przy wejściu. A dokładniej przyjemny kanalik z niewielkimi kaskadami. Bardzo dodaje uroku temu mojemu ulubionemu zakątkowi Bydgoszczy.

Niespodzianką była również kładka prowadząca na drugi brzeg, pod Operę Nova. Świetny pomysł — koniecznie trzeba ją włączać w trasę każdego spaceru po wyspie.

Zmiany bardzo na plus. Ale na szczęście są też dobrze znane aspekty, bez których Młyńska nie była by sobą. Wieczorem kręciło się po niej parę grup młodzieży w wieku licealnym, ubranych na czarno, z kostkami i raczących się alkoholem. Wszystko w porządku!


Archived comments:

LCF 2008-06-02 22:10:36

"Wieczorem kręciło się po niej parę grup młodzieży w wieku licealnym, ubranych na czarno, z kostkami i raczących się alkoholem."

Wyrzutki społeczeństwa których nikt nie chciał wpuścić do cywilizowanych miejsc ?

ps. To co z tym browarem ? Może weekend ?

zdz 2008-06-02 22:33:57

nie, młodzież :P
Weekendzik pasuje, któryś z wieczorów. Nie potrzeba Ci przewieźć kilku rzeczy na nowe mieszkanko we wtorek? :)

ein 2008-06-02 23:25:47

Hehe, Wyspa straciła swój dziki urok ;). Kładka do Opery jest beznadziejnie brzydka. Tak samo jak te przejście na Wenecji. Ale na spacer z laską ok. Wcześniej to się nadawało tylko do chlania win i piw po krzakach ;)

Do Wyspy mam sentyment. Pierwszy w życiu mandat tam dostałem :D

D4rky 2008-06-02 23:49:27

czyli jednak zrobili ta kladke? dawno tam nie krazylem, ale slyszalem, ze straszne problemy z nia robili

zdz 2008-06-03 14:55:12

d4arky: http://miasta.gazeta.pl/aliasy/mod/super_zoom.jsp?xx=4749946

Comments


Comments powered by Disqus