Dwa piętra ścianki w Alfa CentrumNa obiekcie w Alfie byliśmy dziś po raz drugi z Moniką, był także Artem. Ścianka jest bardziej ,,industrialna'' niż Elewator -- składa się z szorstkich płyt. Umieszczona jest na najwyższym piętrze Centrum, co daje ciekawy efekty przy odpadnięciu od nawisów. W takich miejscach lina asekuracyjna nie idzie pionowo, a pod kątem. Spadnięcie ze ścianki powoduje więc oddalenie się od niej efektownym bujnięciem. Drugi kraniec trajektorii wahadła znajduje się... za barierkami. Do ziemi jest mniej więcej tyle, na ile udało się wdrapać plus dwa piętra do podłogi. Pod sobą widzimy ludzi pijących kawę, do której można im z wysokości nasypać magnezji.

Po walkach z trudniejszymi trasami naprawdę czuć łatwość tej skrajnie po prawej. Wspina się w ,,kącie'', uchwytów jest dużo, a większość z nich ma zagłębienie na górnej powierzchni. Takie wejście jest niezwykle relaksujące.


Archived comments:

Leafnode 2007-12-13 07:44:42

Wspinaj się w kącie wyznaczając sobie tylko niektóre chwyty, z których możesz korzystać - chodzenie "w zacięciu" jest bardzo fajne, jeśli nie dosięgasz do następnych chwytów i musisz doskoczyć albo używać ściany "na tarcie" :)

Comments


Comments powered by Disqus