Slashdotowy antyprofetyzmParę lat temu było tak:

No wireless. Less space than a nomad. Lame.
(źródło).

A okazało się, że jednak iPod się sprzedaje. Podobno, bo sam znam tylko 2 osoby mające takiego playerka (z czego jedna przypadkiem).

W tym roku komentarz był skrajnie odmienny:

Seriously, go check this out. They're going to print money with this thing.
(źródło)

O ile skuteczność przepowiedni się powtórzy, iPhone zalegać będzie na półkach. Co chyba nikogo nie zdziwi, zważywszy jak bardzo nicniemający jest ten gadżet.(edit, coby nikogo nie drażnić; jak będzie ze sprzedażą, to się okaże)


Archived comments:

Szejker 2007-01-20 15:10:34

W jakim sensie nicniemający? ;-) Mógłbyś rozwinąć myśl? ;) Btw, iPod się sprzedaje się świetnie, ale nie u nas.

zdz 2007-01-20 15:13:41

E, co tu rozwijać, na wszelakich blogach opisano to już setki razy. Jak na telefon brakuje 3G, jak na iPoda przestrzeni dyskowej, jak na gadżet GPS, jak na Smartphone możliwości wrzucania własnych aplikacji.
A *jedyną* innowacją jest ekran czuły na wielopunktowy dotyk.

Szejker 2007-01-20 15:16:50

Szczerze mówiąc.. siedzę w branży komórkowej od dłuższego czasu i owego 3G w ciągu ładnych paru lat nie udało mi się ani razu wykorzystać. Raz przeprowadziłem testową wideo rozmowę i tyle. A EDGE ma mieć chyba, nie pamiętam.

To, co "zamulało" smartfony i je "psuło" to właśnie były homemade aplikacje ;) Nie przeczę, że wiele miało sporą funkcjonalność, ale 95% z nich było po prostu do śmieci.

Nadal nie mogę pojąć po co komu 80GB muzyki w kieszeni, kiedy to przesłuchasz? Skąd weźmiesz pieniądze na tyle legalnych płyt? ;)

Mi się podoba, o. Jako ciekawostka, jako funkcjonalny telefon, a nie super-hiper-bajerzasty gdzie mogę wrzucić bazyliard aplikacji i drugie tyle gier ;) Rozwiązania w nim zaprezentowane są po prostu funkcjonalne.

Taka moja opinia.

zdz 2007-01-20 15:21:50

Nie chce mi się polemizować, bo to nie ma sensu. Odniosę się do pkt. dotyczącego muzyki.
Bardzo łatwo jest znaleźć tyle dobrej muzyki. Od samych artystów: np. http://www.djriver.com/comp_menu_.htm i już 2 giga są. A muzyki słucham non-stop w domu, w pracy. Jakbym miał jakiegoś mpleyera to jeszcze w tramwajach, pociągach i samochodzie był słuchał. Radio mnie drażni, zbyt często powtarzają się kawałki.

i0 2007-01-20 15:48:55

Ładnie wygląda (błyszczy się), czyli zrobi furorę u hamerykanów. Tak samo jak niewielemający kuzyn -- iPod. Zgodnie z opinią mojej dziewczyny: dla azjatów za biedne, dla nas za drogie. W sam raz dla us of a. ;)

smk 2007-01-20 16:41:32

"Tylko" ekran dotykowy? "Tylko" ekran wielodotykowy?
Ekhem... http://www.youtube.com/watch?v=YgW7or1TuFk

Szejker 2007-01-21 05:46:42

O, właśnie, jeszcze taka jedna ciekawostka, apropo dodatkowych aplikacji.

Przecież na prezentacji Steve Jobs kawał czasu poświęcił argumentowaniu braku klawiatury. Mianowicie - główny argument był taki: aby programowanie aplikacji było bardziej "flexible". ;-)

I tak btw, jak można narzekać, że nie ma oprogramowania na produkt, który się ukaże za pół roku?

z 2007-01-21 20:13:38

szejker: no 3rd party software.... sami tak mowia.

Comments


Comments powered by Disqus