Strzał w kubekRedHat niedawno pochwalił się przed światem swoją próbą wejścia w Social Networking (Web 2.0?), czyli Mugshotem. A w zasadzie to tylko uchylił rąbka tajemnicy, bo użytkownikami jest na razie tylko paru inżynierów firmy. Kiedyś zaczną wysyłać zaproszenia.

Więcej informacji o projekcie można wyczytać na blogu Havoca lub oficjalnym blogu Mugshot. Sporo informacji jest w tym wpisie ze screenshotami.

Jednak co innego jest ważne. Z Mugshota korzysta się klientem zainstalowanym na lokalnej maszynie, który siedzi w tray'u i wyświetla głupie dymki. Klient komunikuje się z serwerem za pomocą zmodyfikowanego... protokołu XMPP! Od strony biurka wystarczy dorzucić współpracę z Galago oraz Telepathy (które wykorzystuje Nokia w drugiej odsłonie 770; pozatym chyba dostało wsparcie ze strony Google Summer of Code) i mamy mniej implementację mojej wizji sprzed półtora roku. Może rządzić :)


Archived comments:

smk 2006-06-08 22:58:59

Czytam sobie właśnie o tym Telepathy i wygląda mi to na coś, co jak zwykle robi wszystko, przez co nic nie robi dobrze.

zdzichu 2006-06-09 16:41:29

Moze się tak skończyć. Najlepiej, jakby szybko skonczyli podstawowa funkcjonalność (tj. gdy ktoś do mnie dzwoni via VoIP to player ścisza muzykę). Wtedy możnaby porobić pluginy do Skypów, Ekig, Quod Libetów, zobaczyć jak to wszystko ze sobą współgra i implementować dalej, albo zrewidować roadmap.

zdzichu 2006-06-09 16:42:02

Przy okazji: http://blog.bepointbe.be/index.php/2006/06/09/14-instant-messaging-integration-into-the-desktop

Comments


Comments powered by Disqus