Prawie jak Najwyższa PrawdaNie jest miło zostać nazwanym sekciarzem. Nie jest przyjemnie, gdy za sprostowanie błędnej wypowiedzi dostaje się etykietkę ,,fanatyk''.

Pan Kuba Tatarkiewicz, jak co tydzień, napisał felieton. O DRM i etyce. Felieton całkiem sprawny, zawierający jednak poważny błąd -- stawia znak równości między ,,oprogramowaniem na GPL'' a ,,oprogramowaniem za darmo'', co jest groźnym mitem. Wszelkie jego wystąpienia wypadałoby naprostowywać, co też zostało uczynione przez Piotra Szotkowskiego w komentarzach pod felietonem.

W odpowiedzi dowiedzieć się można, że osoby, które zauważają błędy i zgłaszają je autorowi, to sekta gepli. Jeśli więc kogoś kłują w oczy nieprawdziwe stwierdzenia lepiej niech siedzi cicho. Smutne jednak, że takie błędy dotyczące GPL pojawiają się w poważnej gazecie, jaką jest Computerworld.


Archived comments:

Blimp 2006-04-28 20:20:13

CW poważną gazetą? Od kiedy? Nie przejmowałbym się urojeniami jakiegoś dziennikarza, który pogubił się w świecie niezrozumiałym dla niego a otaczającym go coraz bardziej. Z drugiej strony wydaje mi się, że CW od zawsze nieźle zarabiał na reklamach M$.

st. iocus 2006-04-28 22:22:09

Pismak w komentarzach sam wyjaśnił, że jego problem polega na bliskości Stallmana i uprzedzeniu do środowiska otaczająceg ww., więc srał go pies racze, a ów artikel to stracona sprawa.

Azrael Nightwalker 2006-04-28 22:37:22

IDG już dawno zeszło na psy.

Comments


Comments powered by Disqus