Retrospekcja na zeszły tydzień.... proces minimalizacyjny funkcji kosztu utknie na płaskim obszarze hiperprzestrzeni błędu ...

Metody pochodzące z pierwszej grupy (Optimal Brain Damage - OBD, Optimal Brain Surgeon - OBS) są bardzo skuteczne, ale zasadniczą wadą jest znaczny koszt obliczeniowy.

Główna część mocy promieniowania zawarta jest w graniastosłupie o przekroju w kształcie graniastosłupa o przekroju w kształcie powierzchni promieniującej.

Oprócz tego z dzisiaj pojawiły się wstępne wyniki z zaliczenia w formie testu z piątku. Test był wielokrotnego wyboru, 20 pytań. Odpowiedź poprawka +1, odpowiedź błędna lub niepełna -1, brak odpowiedzi 0. Czyli zakres od -20 do +20. Średnia roku 1,6 punkta. Najlepszy wynik 11 pkt.

Na cały dzień poprawił mi też humor od-niedawna-profesor, ktory nie dopisał mi 5pkt za obecności na wykładzie. Poszedłem wyjaśnić sprawę i dowiedziałem się, że każdy z moich pięciu podpisów na liście obecności wygląda inaczej. Musiałem podpisać się na podsuniętej karteczce (kolejny inny od pozostałych podpis), potem jeszcze zademonstrowałem dowód osobisty (kolejny podpis), legitymację (jeszcze jeden inny) i kartkę od bankomatu (kolejny).

Zostałem pouczony, żeby podpisywać się drukowanymi literkami. Na sugestię, żeby chociaż jeden z podpisów uznać za autentyczny zwrócono uwagę na dokonany dzisiaj na podsuniętej kartce podpis, oczywiście różny od tych na listach obecności. Kartka została z dzisiejszą datą dołączona do listy obecności, żeby na przyszłość nie było nieporozumień. W miejscu tym znajdowała się już inna kartka z podpisami mojego kolegi z grupy, któremu udało się stworzyć podpis podobny chociaż do jednego z tych ,,oficjalnych''.

Tak więc dzisiejszy dzień rozświetlił montypajtonowski humor w wykonaniu pana -5 Erlangów ruchu oferowanego alias napisane jest maksymalny czas, ale przecież chodziło o czas średni.

Comments


Comments powered by Disqus