Newsy: Rekonfiguracja[ozdobnik]

Od dawien dawna serwer newsów (NNTP) w akademikach był forum wymiany informacji i kontaktu między bracią studencką. Był też solą w oku Rektora - nie miał nad nim kontroli, a publikowane artykuły często były krytycznie dla poczynań jego i pozostającego w komitywie z Rektorem samorządu studenckiego.

Być może dlatego, w samym środku wakacji, gdy mało kto był w akademikach, rektor odciął nam grupy. Oficjalnie powodem był brak jasnego regulaminu newsów.

Coż, student pomysłowym jest stworzeniem i nie ugina się przed problemami. Brać studencka w postaci Hrynka szybko postawiła ASN -- Alternatywny Serwer Newsów. W wakacje korzystało z niego parę osób. Dopiera wraz z rozpoczęciem roku akademickiego, studenci wrócili masowo do akademików i powrócili do starych dyskusji, podsycanych jeszcze zniknięciem oficjalnego news.ds.pg.gda.pl.

Należało więc poszukać haka na Hrynka. I tenże hak się znalazł -- newsy zniknęły ponownie, tym razem z informacją:

 Poczatek kary 2004-11-15 13:22:13
 Koniec kary   2005-06-30 00:00:00
 Opis          Serwer WWW,SMTP,SSH,MYSQL dostepne spoza sieci SKOS PG
 Typ kary      Wszystko

Hrynek jednak nie jest jedynym sprawiedliwym. Pojawiła się kolejna osoba chcąca prowadzić najważniejsze forum wymiany myśli w sieci akademickiej. I poprowadziła... przez 20 minut, aż do otrzymania telefonu od admina.

Zabawa w kotka i myszkę trwała jednak dalej. Tym razem komputer Baklarza był tak zrobiony, że nie było się do czego przyczepić. I tak do dzisiaj.

Nie, nie z powodu kolejnego bana. Powstał w końcu regulamin dostępu do ,,ogólnoakademikowego'' news.ds.pg.gda.pl. Tak więc z powrotem można z niego korzystać, po zapoznaniu się ze szczegółową rozpiską kar i zasad. Jak długo w obecnej formie to pociągnie i jakie będą dalsze dzieje -- życie pokaże.

Pytałeś, Piotrze, dlaczego Politechnika jest dziwną uczelnią? Szkoda słów.


Archived comments:

DoomHammer 2005-01-11 21:19:13

Zaczynam rozumieć...

Comments


Comments powered by Disqus