GStreamerowe przypadki oraz maturaWłaśnie spędziłem ponad dwie godziny polując na pewien programik, który przyuważyłem w PLD Live. Małe to ustrojstwo znalazłem w menu z ustawieniami, w było to GUI do zmiany defaultowych ustawień GStreamera. Taka pierdółka w zasadzie -- trzy czy cztery okienka do wpisania domyślnych source'ów i sinków.
Googlując za różnymi kombinacjami słów ,,gstreamer'', ,,GNOME'', ,,setup'', ,,config'' czy też ,,gui'' nie znalazłem tego, co szukałem. Przeglądając zawartosæ przeróżnych pakietów również nie. W końcu czytając pliki .spec z jakiś dziwnych rpm'ów dostałem pierwszy trop - gstreamer-Gconf. Oczywiście trop zaprowadził do nikąd. Dzięki niemu jednak dopiąłem swego -- odpaliwszy Gconf-editor zlokalizowałem odpowiednią gałąź (system/gstreamer/0.8/) i dokonałem upragnionej zmiany ,,osssink'' na ,,alsasink''. GUI są dla mięczaków ;-)


Słyszałem przedwczoraj w radio wypowiedź jakieś maturzystki, że na razie kuje ona ostro, ale na dzień przed maturą da sobie spokój -- tak, żeby umysł mógł wypocząć. Przypomniał mi się od razu dzień mojej matury z polskiego. Czekając na egzamin, siedziałem ubrany w garnitur na ławeczce w parku, zaraz koło szkoły. Wiatr rozwiewał paręnaście zadrukowanych kartek formatu A4 spiętych zszywką, które starałem się w całości zapamiętać. Jakis przechodzień z uśmiechem zwrócił mi uwagę, że na naukę już za późno. Nie mógł wiedzieć, że z taką intensywnością na godzinę przed maturą z polskiego zgłębiałem tajniki OSPF, BGP i kilku innych protokołów dynamicznego routingu. :-]


Przy okazji właśnie chyba odkryłem, że mamy spieprzone polecenie /exec w EKG2.


Archived comments:

kszak 2004-05-29 12:32:18

o to ci chodziło ?

[krzak@hakore krzak]$ rpm -qf /usr/bin/gstreamer-properties
gnome-media-2.6.1-1

Comments


Comments powered by Disqus