SklerozaEch, najpierw piszę na forum, dopiero później mi się przypomina, że jeszcze commitnąć trzeba. Starzeję się chyba. Pewnie przez tą uczelnię. I pomysły jej Rektora.

UPDATE: zrobiłem kopię:
Przygarnij szPieGa!
2003-12-10 19:25:47

3.12.2003 decyzją Prorektora ds. Organizacji PG na wniosek Prorektora ds. Kształcenia szPieG został wyrzucony z serwerów SKOS PG. Serwerów zakupionych z pieniędzy studenckich, stojących w sieci finansowanej przez studentów. No cóż, takie prawo własności...

Jaki jest powód tego pożegnania? szPieG nie zgodził się na przejście pod skrzydła Samorządu. A dlaczego nie przeszedł? Bo w rozmowach między sobą zgodziliśmy się, że będzie to uderzało w niezależność i obiektywność szPieGa. szPieG przez ostatnie kilka lat pokazał, że nie potrzebuje od nikogo pieniędzy, ani wsparcia politycznego. Potrzebny nam był jedynie spokój i niepodstawianie nam nóg do stworzenia czegoś, co dla wielu studentów jest czymś pożytecznym. Teraz niestety nogę nam podstawiono.

W całej tej sprawie martwią nas dwie rzeczy:
- zachowanie Zarządu Samorządu Studentów PG, któremu zależało na podległości szPieGa tak bardzo, że nie oponował w chwili, kiedy stało się jasne, że nasza niechęć do sformalizowania działalności spowoduje zagrożenie działalności szPieGa, który pozostanie na lodzie bez niezbędnej infrastruktury. I tak w wyniku "gry na górze" oberwało się najsłabszym,
- to, że rzeczywiście zostaliśmy bez infrastruktury.

Dlatego jesteśmy zmuszeni do dramatycznego apelu o pomoc ze strony osób/firm dysponujących łączem i serwerem WWW. Nasze potrzeby realnie oceniane są mniej więcej takie:

* 2GB miejsca na dysku<br/>
* baza danych MySQL<br/>
* PHP<br/>
* spory dosyć transfer, w porywach 1.5Mbit/s<br/>


Wymagania są rzeczywiście znaczne jak na serwis WWW. Nie jesteśmy w stanie płacić na zasadach komercyjnych, ponieważ szPieG od początku znikąd kasy nie brał. Chętnie porozmawiamy na temat możliwości rekompensaty kosztów w jakiś sposób. Jest to sprawa otwarta. Na propozycje czekamy pod adresem help@szpieg.gda.pl.

Odwiedzających przepraszamy za wszelkie problemy z dostępem do szPieGa, które mogą się pojawić w najbliższych dniach Ale się nie damy!

PS. Witam serdecznie, jestem zupełnie nowym redaktorem szPieGa, będę się zajmował tematami trudnymi. Z powodu gróźb skierowania poprzedników zajmujących się taką tematyką na komisję dyscyplinarną pozostanę anonimowy dopóki takie niebezpieczeństwo nie minie.

-siefca

Comments


Comments powered by Disqus