IntermediumTak… Jogger się kończy, więc trzeba się przenieść. Mój pierwszy post napisałem w czerwcu 2003, więc jestem tutaj praktycznie od początku. Zaczęło się od testowania ekg2, które wówczas rozwijałem. Potem pisałem trochę o rzeczach życiowych (w tym uczelnia), trochę o technicznych, trochę o ciekawostkach. Świetna społeczność joggerowa towarzyszyła mi ponad dekadę. Teraz idę na swoje.

W czasie weekendowego researchu spodobał mi się generator Nikola. Jest w miarę przejrzysty, wygląda na rozszerzalny, społeczność na IRCu jest bardzo pomocna i co ważne: jest spaczkowany w Fedorze. Trochę grzebania w konfiguracji, trochę poprawek w skrypcie https://gist.github.com/malpka/8273337 i działa. Udało się zachować URLe do archiwalnych wpisów, adres bloga http://enotty.pipebreaker.pl się nie zmienia, więc przepięcie powinno być prawie niezauważone.

Prawie, bo niestety nie dało się bezboleśnie przenieść największej zalety Joggera – komentarzy. Archiwalne podoklejałem pod wpisami. Nowe komentarze: tutaj trzeba skorzystać z zewnętrznego dostawcy. Wybrałem komentarze Google+. Nie do końca jeszcze ogarniam, jak mają działać, ale to się dotrze w praniu.

Następnej zmiany nie planuje wcześniej niż za kolejne 13 lat. ;-)


Archived comments:

Remigiusz 'lRem' Modrzejewski 2016-02-23 13:57:46

A jest już oficjalne API do podpinania komentarzy G+, czy nadal jakaś rzeźba na niesupportowanym haczyku który może jutro zniknąć?

zdz 2016-02-23 15:27:49

Z Google to nawet supportowane rzeczy mogą jutro zniknąć. Ale na pytanie konkretnie Ci nie odpowiem, bo jeszcze nie wiem na jakiej zasadzie to jest w ogóle zorganizowane. Strony supportu googla (do których odnosi dokumentacja pluginów G+ comments do różnych platform blogowych/CMS) wyglądają na przeterminowane. Jak przepnę domenę to zadziała albo nie ;)

Comments


Comments powered by Disqus